Manufacturer of a wide range of products which include 9 kw cnc engraving machine, 4.5 kw pattern cnc engraving machine and 3.5 kw aluminium cnc engraving machine.
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| X-Y Axis Working Area | 2000 x 3000 mm |
| Z Axis Working Area | 500 mm |
| Spindle Power | 9 kW |
| Machine Type | 4 Axis |
| Job Material | Wood |
| Spindle Speed | 18000 RPM |
| Command Code | G Code |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Machine Dimension | 1400x1150x1350 mm |
| Machine Weight | 1450 Kg |
| Brand | All Axis |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 540000 / Piece Get Latest Price
| X-Y Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| Z Axis Working Area | 500 mm |
| Spindle Power | 4.5 kW |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Wood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Command Code | G Code |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| X-Y Axis Working Area | 600 x 600 mm |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Machine Type | 4 Axis |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 18500 RPM |
| Driven Motor | Stepper Motor |
| Control System | CNC |
| Machine Weight | 950 Kg |
| Machine Dimension | 1100x950x850 mm |
| Brand | All Axis |
| Job Material. | Aluminium |
Minimum order quantity: 1 Piece
Kavitha Murugesan (CEO)
All Axis CNC Machinery Manufacturing
No.W6/202, Veerapandi Main Road, Sivalinganaickanpatty, Veerapandi Theni
Kottur, Theni Allinagaram - 625534, Theni, Tamil Nadu, India